Виділення поту – це нормальний фізіологічний процес, функція якого є однією із умов терморегуляції в організмі. При його порушенні говорять про гіпергідроз - патологію, яка характеризується підвищеним потовиділенням різних частин тіла: волосистої частини голови, пахв, стоп, долонь. Піт є причиною постійного дискомфорту. До неприємних фізичних відчуттів додається психологічний фактор – через неприємні симптоми людина перебуває у стані хронічного стресу, що посилює прояви гіпергідрозу.
Причини підвищеного потовиділення
Розрізняють есенціальний та вторинний гіпергідроз. У першому випадку порушення не мають певних причин, а при вторинному гіпергідрозі вони є симптомами іншого захворювання.
Найчастіше причинами підвищеного потовиділення є:
- ендокринні захворювання;
- вегетосудинна дистонія, інсульт, фобії;
- інфекційні захворювання;
- серцево-судинні захворювання;
- патології нирок;
- пухлини;
- генетичні захворювання.
Симптоми гіпергідрозу
Симптоми гіпергідрозу зводяться до надмірного потовиділення на окремих ділянках тіла. Досить часто на стопах та кистях рук може розвиватися акроціаноз, який проявляється синюшністю шкіри. Підвищена пітливість може супроводжуватись грибковими захворюваннями.
Діагностика гіпергідрозу
Завданням діагностики у цьому випадку є виділення вторинного гіпергідрозу від есенціального, який вимагає самостійного лікування. У першому випадку проводиться комплексне обстеження для виявлення захворювання, що призвело до гіперсекреції.